wtorek, 03 listopad 2015 01:00

Pomoc dla Maćka i innych

Napisał

8 listopada w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych – dla Maćka i innych pacjentów. Rodzina i przyjaciele Maćka liczą na zaangażowanie świadomej problemu, jakim jest rak krwi, społeczności Ciężkowic i okolic.

Maciek Gaj to 16-letni mieszkaniec Ciężkowic. Obecnie uczy się w 2 klasie technikum gastronomicznego. Jego największą pasją jest gotowanie. Niestety w sierpniu 2015 roku Maciek zachorował na ostrą białaczkę szpikową, która przewróciła jego życie do góry nogami. Dziś już wiadomo, że jedyną szansą Maćka na powrót do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi od Dawcy niespokrewnionego. Rodzina i przyjaciele Maćka nie potrafią czekać bezczynnie – zainicjowali poszukiwania jego „bliźniaka genetycznego”. Przygotowania do akcji rejestracji dawców pod hasłem „Pomóż Maćkowi i Innym” ruszyły pełną parą: roznoszone są tysiące ulotek, rozklejane są plakaty, zaangażowano lokalne urzędy, organizacje, szkoły, przedszkola, firmy i oczywiście media.

Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania próbki krwi, dlatego w akcji weźmie udział ponad 30 wolontariuszy, 6 pielęgniarek i lekarz. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi).

Szczegóły na temat akcji: pogorze24.pl

Czytany 1622 razy
Odsłon artykułów:
17511526

Odwiedza nas 491 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…