29 września 2023 roku o godzinie 18:00, w malowniczym Spichlerzu Dworskim odbędzie się ważne wydarzenie - Narodowe Czytanie. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie celebrować miłość do literatury i polskiej tradycji.

1 października 2023 o godz. 14:00 pod patronatem Burmistrza Ryglic, Pawła Augustyna odbędzie się otwarcie Winnicy Kowalówka w Kowalowej.

Gmina Tuchów uzyskała środki na zagospodarowanie terenu działki nr 1816/2 przy Skałce, gdzie powstaną elementy małej architektury rekreacyjnej. Dofinansowanie w wysokości 105 677 zł uzyskano dzięki współpracy z Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju.

Gmina Tuchów otrzymała dofinansowanie w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację dwóch ważnych przedsięwzięć związanych z konserwacją zabytków.

Gmina Szerzyny otrzymała 1,283,000 zł na renowację pięciu zabytkowych kościołów w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, zatwierdzonego przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Wszyscy uczniowie klas czwartych gminnych szkół otrzymają laptopy w ramach projektu „Laptop dla ucznia”. Łącznie 187 młodych ludzi zyska dostęp do nowoczesnego sprzętu.

Radni województwa małopolskiego zatwierdzili fundusze w wysokości niemal 3 mln zł na wsparcie 107 gmin w zakresie zakupu wyposażenia dla świetlic wiejskich, mając na celu podniesienie standardów życia na terenach wiejskich i wspieranie lokalnych społeczności.

Młodzi mieszkańcy miasta i gminy Pilzno z radością świętowali oficjalne otwarcie toru pumptrack w Pilźnie.

W minionym tygodniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Bistuszowej, pod opieką wychowawców i nauczycieli, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Grzybobranie” w Lesie Tuchowskim.

W dniach 23-24.09.2023 roku w emocjonującym turnieju judo, z udziałem 947 zawodników z 4 krajów Grupy Wyszehradzkiej, młodzi sportowcy z MOSiR Tuchów pokazali swoje umiejętności i determinację.

Strona 1 z 575
Odsłon artykułów:
17020783

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…