piątek, 08 marzec 2024 11:15

Nowe Centra Zdrowia 75+ w Powiecie Tarnowskim w ramach opieki geriatrycznej

Napisał

Powiat Tarnowski ogłosił utworzenie dwóch Centrów Zdrowia 75+ w Tuchowie i Wierzchosławicach, w odpowiedzi na nową ustawę o szczególnej opiece geriatrycznej.

Od 1 stycznia 2024 r., w związku z ustawą o szczególnej opiece geriatrycznej, Powiat Tarnowski zdecydował o współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o. dla utworzenia dwóch nowych Centrów Zdrowia 75+ w Tuchowie oraz Wierzchosławicach. Inicjatywa odpowiada na potrzebę kompleksowej opieki nad seniorami, w tym przesiewowej diagnostyki geriatrycznej. Umożliwi to mieszkańcom dostęp do specjalistycznych usług geriatrycznych, w tym rehabilitacji. Powiat Dąbrowski również wyraził chęć współpracy, proponując objęcie mieszkańców Gminy Lisia Góra, Wietrzychowice i Żabno pod swoje Centrum Zdrowia 75+.

Centrum Zdrowia Tuchów zobowiązało się do uzyskania finansowania na budowę i doposażenie nowych placówek oraz zatrudnienia wyspecjalizowanego personelu. Wojewoda Małopolski, w ramach projektu wojewódzkiego, ma za zadanie wspieranie powstawania centrów w całym regionie. Zarząd Powiatu Tarnowskiego oficjalnie wybrał Centrum Zdrowia Tuchów do realizacji tego projektu, co stanowi istotny krok w kierunku poprawy dostępności i jakości opieki geriatrycznej w regionie.

Czytany 149 razy
Odsłon artykułów:
17520311

Odwiedza nas 263 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…