O. prof. Witold Kawecki wyróżniony Specjalnym Feniksem w dziedzinie religii i kultury

Redemptorysta o. prof. Witold Kawecki, uznanego duchownego i teologa, otrzymał prestiżową nagrodę FENIKSA Specjalnego za swoje osiągnięcia w dziedzinie religii i kultury.

Jak informują Redemptoryści, ojciec profesor Witold Kawecki, znany z bogatej działalności wydawniczej, naukowej, medialnej i kaznodziejskiej, został uhonorowany Specjalnym FENIKSEM. Nagroda ta, przyznawana przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, to wyraz uznania za jego wieloletnie zaangażowanie w ewangelizację poprzez kulturę.

W ostatnich latach o. Kawecki zasłynął przede wszystkim z serii przewodników artystycznych, które przybliżają dziedzictwo kulturowe i religijne Włoch. Jego książki, łączące głębię teologiczną z pasją podróżniczą, cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników zainteresowanych sztuką i turystyką pielgrzymkową.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 13 kwietnia 2024 r. w katedrze polowej Warszawy, a tego samego dnia ks. prof. Kawecki będzie gościem spotkania w Zamku Królewskim w Warszawie. Spotkanie będzie okazją do prezentacji jego najnowszej książki "Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi", gdzie rozmowę poprowadzi znana historyk i dziennikarka Magdalena Ogórek.

Dodajmy, że o. Witold Kawecki, urodzony w 1960 roku w Tarnowie, jest profesorem nauk teologicznych, specjalistą z zakresu teologii moralnej i medioznawstwa. Jego praca akademicka i duszpasterska wciąż inspiruje i przyczynia się do głębszego zrozumienia wiary i kultury w nowoczesnym świecie.

Odsłon artykułów:
17464918

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…