poniedziałek, 29 styczeń 2024 09:52

105 litrów krwi na 105 rocznicę Policji" - Wielka akcja krwiodawstwa w Małopolsce

Napisał

W ramach obchodów 105. rocznicy powstania Policji, małopolska Policja i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizują wielką akcję krwiodawstwa, trwającą od 15 stycznia do 31 lipca 2024 roku.

Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zainicjowała akcję krwiodawstwa „105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania Policji”. Akcja, która rozpoczęła się 15 stycznia, potrwa do końca lipca 2024 roku. Celem inicjatywy jest zbiórka krwi, która wesprze osoby potrzebujące w szpitalach i klinikach regionu.

Akcja jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Małopolski. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zgłosić się do dowolnego punktu krwiodawstwa w regionie i poinformować pielęgniarki o chęci dołączenia do inicjatywy. Numer akcji, K 105, jest ważny na terenie całego województwa.

Zbiórka krwi ma kluczowe znaczenie, szczególnie dla osób po przeszczepach, ofiar wypadków oraz chorych na schorzenia onkologiczne. Poprzez aktywne włączenie się mieszkańców Małopolski w akcję, Policja ma nadzieję zabezpieczyć wystarczającą ilość krwi dla potrzebujących.

Czytany 324 razy
Odsłon artykułów:
17521229

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…