wtorek, 30 styczeń 2024 17:00

Otwarcie zmodernizowanego oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie

Napisał

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie uroczyście otworzył zmodernizowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, zwiększając standardy opieki medycznej.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, po półrocznych pracach modernizacyjnych, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie otworzył zmodernizowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Inwestycja ta, o wartości blisko 4,4 mln złotych, ma na celu poprawę dostępności, jakości oraz efektywności leczenia pacjentów.

Wicemarszałek Łukasz Smółka, obecny na uroczystości otwarcia, podkreślił znaczenie inwestycji dla zdrowia i życia ludzkiego. Przebudowa oddziału obejmuje obszar prawie 1400 m2, w którym znajdują się nowocześnie wyposażone sale chorych, sale intensywnej opieki medycznej, punkty pielęgniarskie, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia dla personelu.

Zwiększono liczbę łóżek z 48 do 56, a także wymieniono wyeksploatowany sprzęt medyczny i meble na nowe. Dodatkowo, na całym piętrze zainstalowano klimatyzację, co przekłada się na lepsze warunki pobytu dla pacjentów i ulepszone warunki pracy dla personelu medycznego.

Oddział rocznie przyjmuje blisko 3 tys. pacjentów, z czego około 40% trafia do placówki w trybie nagłym. Na oddziale przeprowadza się rocznie około 2,5 tys. zabiegów operacyjnych. Inwestycja ta, finansowana głównie z budżetu Województwa Małopolskiego oraz wkładem własnym szpitala, znacznie podnosi standardy leczenia w regionie.

Czytany 343 razy
Odsłon artykułów:
17521545

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…