piątek, 12 kwiecień 2024 12:13

Rozpoczęcie wiosennych akcji szczepień lisów przeciwko wściekliźnie w województwach podkarpackim i małopolskim

Napisał

Podkarpackie i małopolskie służby weterynaryjne ogłosiły terminy wiosennych akcji szczepień lisów przeciwko wściekliźnie, które odbędą się w kwietniu 2024 roku.

Wojewódzcy Lekarze Weterynarii z Podkarpacia i Małopolski poinformowali o planowanych akcjach szczepień lisów przeciwko wściekliźnie.

W województwie podkarpackim akcja odbędzie się w dniach od 18 do 26 kwietnia, a w Małopolsce od 20 do 26 kwietnia 2024 roku. 

Szczepienia mają na celu zwiększenie odporności populacji lisów na tę chorobę i będą realizowane poprzez zrzuty z samolotów oraz ręczne wykładanie przynęt. Przynęty, które będą wykorzystane, mają intensywny zapach i zawierają aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.

Mieszkańcy obu regionów są proszeni o niepodnoszenie i nie dotykanie przynęt, a także o informowanie o każdym kontakcie zwierząt domowych i gospodarskich ze szczepionką odpowiednich służb weterynaryjnych. W czasie trwania akcji oraz przez dwa tygodnie po jej zakończeniu zaleca się również trzymanie zwierząt domowych w zamknięciu, a psy podczas spacerów prowadzić na smyczy.

W przypadku kontaktu ze szczepionką, zalecane jest natychmiastowe umycie miejsc kontaktu wodą z mydłem i konsultacja medyczna.

Dalsze informacje o szczepieniach można uzyskać w lokalnych Inspektoratach Weterynarii, a szczegóły dotyczące akcji oraz zalecenia bezpieczeństwa są dostępne na stronach internetowych odpowiednich Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii.

Czytany 150 razy
Odsłon artykułów:
17465006

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…