Rusza proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć, młodej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii

Metropolita krakowski ogłosił rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć, którym żywo interesuje się zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich.

Jak informuje portal Diecezji Tarnowskiej, z ogromnym entuzjazmem Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich przyjęło wiadomość o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć, wolontariuszki zamordowanej w Boliwii w 2017 roku. Helena była związana z działalnością charytatywną i edukacyjną, w tym z otwarciem ochronki dla dzieci w Cochabambie, gdzie tragicznie zginęła.

Helena Kmieć, urodzona 9 lutego 1991 roku w Krakowie, przez całe swoje życie angażowała się w pomoc innym, w tym przez uczestnictwo w Wolontariacie Misyjnym 'Salvator'. Jej śmierć spotkała się z głębokim współczuciem oraz rosnącym przekonaniem wiernych o jej świętym życiu.

Proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć, inicjowany przez abp. Marka Jędraszewskiego, to krok w kierunku uznanie jej męczeństwa i oddania dla Kościoła, co potwierdza rosnąca liczba świadectw o jej świętości.

Odsłon artykułów:
17464935

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…