Nowa Kadencja Rady Powiatu w Jaśle rozpoczęta - Plany na rozwój infrastruktury i usług

Pierwsza Sesja Rady Powiatu VII Kadencji w Jaśle zainaugurowała nowy okres działalności samorządowej, z obietnicami znaczącego rozwoju w różnych sektorach, od edukacji po infrastrukturę drogową.

7 maja 2024 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu VII Kadencji. W obecności 23 radnych, którzy złożyli ślubowanie, wybrano nowe władze powiatu. Przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego został Grzegorz Pers, a jego zastępcami Irena Baciak i Barbara Burbelka. Adam Pawluś kontynuować będzie swoją rolę jako Starosta Jasielski, z Tadeuszem Gorgoszem jako Wicestarostą.

Nowe kierownictwo powiatu zarysowało ambitne plany na najbliższe lata, koncentrując się na poprawie infrastruktury drogowej i mostowej, a także na rozwijaniu lokalnego systemu opieki zdrowotnej. Szpital Specjalistyczny w Jaśle ma zostać doposażony w nowoczesne sprzęty medyczne i rozszerzyć swoją ofertę o specjalistyczne usługi medyczne, takie jak rehabilitacja, chirurgia urologiczna czy ortopedia kręgosłupa.

W dziedzinie edukacji, planowane jest wprowadzenie nowych kierunków kształcenia w liceach i rozwój szkolnictwa zawodowego. W zakresie infrastruktury drogowej, projektowane są nowe odcinki dróg i mostów, w tym budowa drogi powiatowej przez miejscowości Błażkowa i Brzyska.

Starosta Pawluś podkreślił, że priorytetem będzie również rozwój technologii informatycznych i cyfryzacja usług publicznych, co ma na celu zwiększenie dostępności i efektywności zarządzania lokalnymi zasobami.

Odsłon artykułów:
17464917

Odwiedza nas 223 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…