Grudzień przyniósł liczne sytuacje wymagające interwencji służb ratowniczych. Oto przegląd najnowszych wydarzeń.

W konkursie „Małopolskie Świetlice Wiejskie 2023”, wybrane gminy Małopolski, w tym Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Tarnów, Ryglice i Tuchów, uzyskały znaczące dofinansowanie na rozwój lokalnych świetlic.

W obliczu wzrostu przypadków zatrucia tlenkiem węgla, Policja udziela ważnych porad, jak uniknąć tego niebezpieczeństwa podczas sezonu grzewczego.

Gmina Ryglice otrzymała 451 440 zł na wymianę i modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne, kontynuując swoje zaangażowanie w ekologiczne, prospołeczne projekty.

Już blisko 300 kierowców skorzystało z kursów redukujących punkty karne w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie, z nową regulacją umożliwiającą szybsze kasowanie punktów.

W Tuchowie i Koszycach Wielkich odbyły się emocjonujące półfinały powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców, z udziałem szkół z całego powiatu tarnowskiego.

Gmina Pilzno zakupiła nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, wspierany przez środki PFRON, zwiększając dostępność transportu dla lokalnej społeczności.

Małopolska otrzymuje niemal 600 mln zł na rozwój obszarów wiejskich, dzięki nowym Lokalnym Strategiom Rozwoju i Lokalnym Grupom Działania.

Dzięki programowi „Rozświetlamy Polskę”, Małopolska otrzymuje 68 mln zł na modernizację infrastruktury oświetleniowej, zwiększając efektywność energetyczną i bezpieczeństwo.

Z powodu pogorszenia jakości powietrza na Podkarpaciu, wydano ostrzeżenia, szczególnie dla mieszkańców powiatu dębickiego, z zaleceniem ograniczenia aktywności na zewnątrz.

Strona 1 z 596
Odsłon artykułów:
17161962

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…