wtorek, 07 maj 2024 13:07

Nowa kadencja Rady Miejskiej w Tuchowie rozpoczęta

Napisał

Inauguracja IX kadencji Rady Miejskiej w Tuchowie odbyła się w poniedziałek, 6 maja 2024 r., rozpoczynając od Mszy św. w intencji samorządowców, a następnie uroczystego zaprzysiężenia w Urzędzie Miejskim.

W Tuchowie miała miejsce pierwsza sesja Rady Miejskiej nowej kadencji 2024-2029. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pw. św. Jakuba Apostoła Starszego, którą celebrował ks. proboszcz Alfons Górowski. Jest to długoletnia tradycja tuchowskiego samorządu, podkreślająca duchowy wymiar służby publicznej.

Po nabożeństwie, w sali narad Urzędu Gminy Tuchów, radny senior Stanisław Wabno z Jodłówki Tuchowskiej, zgodnie z tradycją, rozpoczął pierwszą uroczystą sesję nowej kadencji. Uroczystości zaprzysiężenia nowo wybranych radnych poprowadził Bolesław Bajorek, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, który wręczył im zaświadczenia o wyborze.

Kluczowym momentem sesji było zaprzysiężenie nowo wybranej burmistrz Tuchowa, Magdaleny Marszałek, która otrzymała z rąk radnego seniora insygnia władzy – łańcuch Burmistrza oraz klucz „do bram Tuchowa”. W swoim wystąpieniu burmistrz M. Marszałek zobowiązała się do pełnego zaangażowania w nadchodzącą, ostatnią kadencję na tym stanowisku, podkreślając, że nadal będzie wymagać od siebie i współpracowników maksimum wysiłku na rzecz rozwoju gminy.

Burmistrz Marszałek podkreśliła także wagę współpracy i otwartości w samorządzie, zwracając uwagę na potrzebę zachowania pokory i szacunku w pracy na rzecz mieszkańców Tuchowa. Zapowiedziała kontynuację inwestycji w infrastrukturę, edukację, kulturę, bezpieczeństwo i rozwój usług komunalnych.

W dalszej części sesji, po tajnym głosowaniu, radni jednogłośnie wybrali Jerzego Odrońca na przewodniczącego Rady Miejskiej, a na wiceprzewodniczących Jerzego Urbanka i Stanisława Wabno. Nowy przewodniczący Rady, Jerzy Odroniec, w swoim przemówieniu podziękował za zaufanie i zapewnił o swoim zaangażowaniu w budowanie dialogu i współpracy w radzie.

Czytany 227 razy
Odsłon artykułów:
17520312

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…