poniedziałek, 06 maj 2024 17:50

Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Napisał

Dziś odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Ryglicach na kadencję 2024-2029, rozpoczynając od Mszy świętej i przejścia do uroczystych obrad.

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Ryglicach na nową kadencję zainaugurowana została Mszą świętą w miejscowym kościele, koncelebrowaną przez Ks. Prałata Franciszka Kuczka i Ks. Prałata Marka Kuzaka. Po nabożeństwie, uczestnicy przeszli do Spichlerza Dworskiego, gdzie odbyły się pierwsze obrady.

Radny Senior Tadeusz Pawlik, prowadzący obrady, oraz Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Marcin Kulas wręczyli Burmistrzowi Ryglic i nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Burmistrz otrzymał także insygnia władzy oraz symboliczny klucz do bram miasta, zobowiązując się do otwarcia Ryglic dla mieszkańców, gości i przedsiębiorców w celu dynamicznego rozwoju gminy.

Podczas sesji zaprzysiężeni zostali Burmistrz i radni. Następnie wybrano Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Funkcję Przewodniczącego objął Marek Dudowicz z Jonin, a Wiceprzewodniczącą została Krystyna Bochenek z Ryglic.

Czytany 349 razy
Odsłon artykułów:
17594867

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…