wtorek, 07 maj 2024 08:26

Majówka w Ryglicach pełna atrakcji kulturalnych

Napisał

Majówkowe świętowanie w gminie Ryglice przyniosło atrakcje kulturalne i edukacyjne, z uroczystościami patriotycznymi i konkursami orkiestr dętych na czele.

Majówka w Ryglicach rozpoczęła się 3 maja od szczególnie ważnego wydarzenia – uroczystości upamiętniających Konstytucję 3 Maja, co podkreśliło patriotyczny charakter świętowania. 

W sobotę 4 maja odbył się koncert zespołu Familia, a wieczór umiliła biesiada taneczna z zespołem Andante.

Jednym z punktów majówki był III Ogólnopolski Kongres Kominiarzy, który odbył się 5 maja i był poświęcony "Bezpieczeństwu Energetycznemu Polek i Polaków". Spotkanie zgromadziło ekspertów m.in. z branży energetycznej, którzy przedstawili istotne aspekty transformacji energetycznej.

5 maja Rynek stał się areną kulturalnych zmagań podczas XII Ryglickiej Parady Orkiestr Dętych, która była jednocześnie eliminacjami do Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity. W konkursie największe uznanie zdobyła Orkiestra OSP z Siemiechowa, która wygrała pierwsze miejsce i nagrodę specjalną.

Wydarzenia majówkowe w Ryglicach wzbogaciły także bezpłatne atrakcje dla dzieci oraz stoiska z lokalnymi przysmakami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. 

Czytany 330 razy
Odsłon artykułów:
17520265

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…