wtorek, 07 maj 2024 13:12

Nowa kadencja Rady Gminy Tarnów oficjalnie rozpoczęta

Napisał

Pierwsza sesja Rady Gminy Tarnów kadencji 2024-2029 miała miejsce w Urzędzie Gminy, gdzie nowo wybrani radni oraz wójt Grzegorz Kozioł złożyli uroczyste ślubowanie.

W Urzędzie Gminy Tarnów odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Gminy Tarnów. W ceremonii inaugurującej, zgodnie z tradycją, uczestniczył radny senior, Mieczysław Nytko, który otworzył obrady. W trakcie sesji radni oraz wójt Grzegorz Kozioł, sprawujący funkcję już piątą kadencję, złożyli uroczyste przysięgi i odebrali zaświadczenia o wyborze.

Grzegorz Kozioł w swoim przemówieniu podziękował mieszkańcom za ponowne zaufanie i zadeklarował chęć współpracy z radnymi na rzecz dalszego rozwoju gminy Tarnów. "Jestem przekonany, że kolejna kadencja naszego samorządu będzie owocnym czasem współdziałania dla dobra mieszkańców," mówił wójt.

W skład nowego prezydium rady wszedł przewodniczący Wiesława Mitera oraz wiceprzewodniczący Zbigniew Gniewek i Eugeniusz Wojtarowicz. Ustalone zostały również składy komisji branżowych, które będą zajmować się m.in. rodzinną, oświatą, kulturą, sportem, samorządem mieszkańców, budownictwem, gospodarką komunalną, wodną, ochroną środowiska, budżetem, rolnictwem oraz rozwojem gospodarczym.

Obecni na sesji byli również znaczący goście, w tym poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, radni powiatowi oraz sołtysi i kierownictwo Urzędu Gminy Tarnów, co świadczy o ważności tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Sesja była nie tylko okazją do formalnego zaprzysiężenia, ale także momentem, w którym nowo wybrani radni mogli podkreślić swoje zaangażowanie w rozwój gminy i zadeklarować gotowość do pracy na rzecz wszystkich mieszkańców.

Fot.: ilustracja poglądowa

Czytany 210 razy
Odsłon artykułów:
17521273

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…