poniedziałek, 10 wrzesień 2018 14:40

Przez Macedonię do Grecji

Napisał

Złombol 2018 z perspektywy członka ekipy Skody Suchego

I tak nastała noc i początek 3 dnia.

Serbia w świetle księżyca wyglądała całkiem miło. Kawa ze stacji smakowała wyśmienicie, a obsługa całkiem dobrze rozumiała język polski. Świt przywitał nas na końcu Serbii, na 45 minutowej drzemce, w samochodach a nawet obok na stacji benzynowej. Po śniadaniu składającego się z hoddoga udaliśmy się dalej.

Macedonia przywitała nas gorąco – w dosłownym rozumieniu. Upał zniechęcił nas do zwiedzania Skopie, więc pognaliśmy dalej w kierunku Grecji. Pora obiadowa zastała nas w Gradsko gdzie znajduje się Stobi Winery & Restauran. Lokal, obsługa, posiłek i oczywiście wino urzekło nas i pokrzepiło na dalszą drogę. Oczywiście kierowcy tylko wino powąchali. Ale i tak dodało to im skrzydeł i rozpędzili bolidy do niewyobrażalnych prędkości.

Skoda Suchego się jednak zbuntowała na taką szaleńczą jazdę. I postanowiła złapać tchu w połowie chłodnego tunelu. Ekipa w ramach rewanżu pchała ją jakieś 600 m pod lekką górkę. Taka forma przeprosin pomogła, i ruszyliśmy po krótkim postoju dalej.

Dotarliśmy do upragnionej Grecji….która nas zaskoczyła na kilka sposobów. Jedno zaskoczenie to sposób składowania śmieci szczególnie widoczne w Salonikach, jak w szczególności styl jazdy tamtejszych mieszkańców… jedyne wytłumaczenie tego zjawiska to dopuszczalna norma poziomu alkoholu na poziomie 0,5 promila. Mimo tych zaskakujących sytuacji w końcu dotarliśmy do celu.

Kemping przywitał nas gościnnie, logistykę udało się opanować, zakupy zrobić, zjeść zasłużoną kolację i udać na… zwariowaną kąpiel w morzu do utraty tchu… w rytmie gitary i aksamitnego wokalu kolegi z Teamu C. H. Robinson zakończyliśmy dzień kolejny, czyli poniedziałek.

Czytaj także:

Start Skody Suchego 
Z Katowic do Budapesztu 
> Przez Macedonię do Grecji 
Nad Morzem Egejskim 
Drugi dzień w Grecji
Powrót przez Rumunię
Przyjazd do Polski  
Złombolowe wspomnienia
Złombol 2018

 

 

 

 

 

 

Czytany 1545 razy
Odsłon artykułów:
17521049

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…