sobota, 07 styczeń 2017 10:56

Wiadomości i statystyki roku 2016

Napisał

Prezentujemy najczęściej przeglądane artykuły oraz wybrane statystyki portalu Ryglice-okolice.pl roku 2016. 

Największe zainteresowanie odwiedzających niniejszy portal w minionym roku wzbudziły sprawy społeczne dotyczące szczególnie zdrowia i życia lokalnej społeczności. Apel o pomoc dla chorego, apel o pomoc w poszukiwaniach zaginionej osoby, akcja ratownicza przy pożarze - to tematy, które najbardziej zainteresowały czytelników niniejszego serwisu w roku 2016.

Dużą popularnością cieszyły się ponadto akcje ratownicze strażaków i innych służb, imprezy lokalne, komunikacja autobusowa, zmiany księży w parafiach. Na łamach portalu znalazły się także tematy, które zainteresowały czytelników, w nieco węższych grupach wiekowych, czy według zainteresowań.

Według statystyk Google strony portalu Ryglice-okolice.pl odwiedziło w minionym roku 72.006 użytkowników, w tym 31,1% nowych. Strony otwierano 509.936 razy w czasie 221.723 nowych sesji.

Serwisowi poświęcono łącznie 6.344 godzin czasu, a odwiedziny trwały średnio 103 sekundy. 92% odwiedzin pochodziło z terytorium Polski, 27% z mikroregionu Tuchów. Przeglądarka Chrome, system Windows, firma Markomp - to usługodawcy, dzięki którym najczęściej łączono się z portalem, przy czym znacznie wzrósł udział systemu Android, szczególnie na smartfonach 360x640 px.

Portal najczęściej przeglądały osoby w wieku 25-34 lat, z małą przewagą mężczyzn, zainteresowani sportem, elektroniką, kulinariami, turystyką, historią.

Najczęściej czytane artykuły roku 2016:

 1. Potrzebna krew dla Krystiana. Krystian jest chory na groźną chorobę nowotworową i pilnie potrzebuje krwi. Apel o pomoc. 7765 odsłon artykułu

 2. Poszukiwana mieszkanka Tuchowa. Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie rozpoczął poszukiwania zaginionej 75-letniej Zofii Stańczyk mieszkanki Tuchowa. 5654 odsłon

 3. Pożar na Lipiu w Ryglicach. 23 września popołudniu doszło do pożaru w Ryglicach na granicy z Joninami. 4865 odsłon

 4. W Skrzyszowie odnaleziono zaginionego. 14 grudnia zakończono akcję poszukiwań zaginionego mieszkańca Skrzyszowa. Znaleziony w Wątoku 27-latek nie żył.

 5. Wypadek autobusu z dziećmi w Jodłowej. 24 lutego w Jodłowej doszło do groźnego wypadku. Autobus z dziećmi ze szkoły wpadł do rowu. Nie obyło się bez pomocy pogotowia ratunkowego i wielu strażaków.

 6. Nowe autobusy z Kowalowej do Tarnowa. W grudniu ponownie uruchomiono nową linię autobusową z Kowalowej do Tarnowa.

 7. Wypadek drogowy w Kowalowej. 15 czerwca doszło do kolizji drogowej w miejscowości Kowalowa.

 8. Wypadek w Woli Lubeckiej. 6 września doszło do wypadku drogowego w Woli Lubeckiej.

 9. Akcja ratownicza przy pożarze w Ryglicach. 11 lipca w Ryglicach doszło do pożaru domu. Strażacy i inne służby uczestniczyły w akcji przez kilka godzin.

10. Do Ryglic zawita gwiazda disco polo. Zapowiedź wydarzenia: w lecie odbędzie się koncert znanej gwiazdy disco polo - zespołu Boys.

11. Pożar w Ryglicach. 6 lutego doszło do pożaru budynku gospodarczego w Ryglicach.

12. Zmiany wikariuszy 2016. 23 czerwca ponad stu kapłanów diecezji tarnowskiej dostało skierowania do pracy w nowych parafiach. 

13. Wypadek w Zabłędzy. 20 grudnia kilka osób zostało poszkodowanych oraz dwie osoby zmarły na skutek groźnego wypadku w Zabłędzy.

14. Wypadek w Zalasowej. 2 października popołudniu doszło do wypadku w miejscowości Zalasowa.

15. Dożynki gminy Szerzyny w Żurowej. Wójt Grzegorz Gotfryd, Przewodniczący Rady Gminy Szerzyny, Rada Sołecka i OSP w Żurowej oraz GCKiC w Szerzynach zapraszają na Dożynki Gminy Szerzyny w Żurowej 21 sierpnia.

16. Dożynki gminne w Kowalowej. 21 sierpnia miały miejsce Dożynki Gminy Ryglice, które w tym roku odbyły się w Kowalowej.

17. Pożar w Lubczy. 26 lipca w Lubczy doszło do pożaru budynku gospodarczego.

18. Na ratunek jeleniowi. 29 grudnia rano strażacy wyruszyli na ratunek jeleniowi, który znalazł się w zamarzniętym stawie. Sprawę zgłosili myśliwi.

19. Finał świętowania jubileuszowego w Ryglicach. 26 czerwca zakończono trzydniowe uroczystości jubileuszu 15- lecia odzyskania praw miejskich przez Ryglice.

20. Linia Kowalowa - Tarnów straciła przewoźnika. Od środy 18 maja z Kowalowej do Tarnowa przestały jeździć autobusy jednej z firm. 

 

Czytaj także:

Wiadomości archiwalne (lata 2015-2011)

Wszystkie wiadomości 2016 r.

Wszystkie wiadomości 2016 r. według kategorii

Relacje, reportaże, fotorelacje

Wiadomości z regionu

Wydarzenia z patronatem portalu

 

Najważniejsze, najciekawsze, najczęściej przeglądane artykuły poszczególnych miesięcy roku 2016:

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Czytany 3224 razy
Odsłon artykułów:
17520992

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…