środa, 24 luty 2016 00:00

Wypadek autobusu z dziećmi w Jodłowej

Napisał

Dziś rano w Jodłowej doszło do groźnego wypadku. Autobus z dziećmi ze szkoły wpadł do rowu. Nie obyło się bez pomocy pogotowia ratunkowego i wielu strażaków.

Foto: OSP Pilzno

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 9 w miejscowości Jodłowa Górna. Autobusem jechały dzieci z zimowiska w Jodłowej, gdzie trwają jeszcze ferie zimowe, do kina w Tuchowie. Pojazdem, jak podała straż PSP Dębica podróżowało 53 dzieci, 4 opiekunów i kierowca. Według informacji Policji troje dzieci odniosło lekkie obrażenia. Ruch na drodze Jodłowa - Kowalowa był całkowicie zablokowany.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy przyczyną wypadku było to, że autobus zahaczył o pobocze, na łuku drogi, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autobus położył się na boku. "Nie było jakiś poważniejszych obrażeń, ale troje dzieci z ogólnymi potłuczeniami zostało zabrane do szpitala w Tarnowie i miejscowego ośrodka zdrowia" - informuje KPP w Dębicy. Autobus uderzył w wjazd posesji. Kierowca był trzeźwy.

Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe i strażacy: OSP Jodłowa, OSP Dzwonowa, OSP Pilzno, OSP Brzostek, OSP Nawsie Brzosteckie , OSP Siedliska Bogusz, OSP Brzyska, OSP Łęki Dolne, PSP w Dębica, PSP Jasło i KW PSP Rzeszów.

/ds, js/

Czytany 6766 razy
Odsłon artykułów:
17367679

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…