piątek, 09 grudzień 2022 17:11

Gmina Tarnów wysoko w rankingu

Napisał

Gmina Tarnów wśród gmin wiejskich zajęła 32. miejsce w Polsce, 9. w województwie i została najwyżej oceniona ze wszystkich w powiecie tarnowskim.

Mowa o Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, który uznawany jest za jeden z najbardziej wiarygodnych i prestiżowych w Polsce, w ocenie bierze pod uwagę ok. 50 wskaźników, co pozwala wyłonić samorządy, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój. Co ważne, gmina Tarnów uplasowała się na bardzo wysokiej pozycji, gdyż w rankingu gmin wiejskich znalazły się aż 1523 samorządy.

- Jest to ogromny sukces całego samorządu, pracowników, ale i mieszkańców. Bardzo nas cieszy i napawa dumą tak wysokie miejsce, które udowadnia, że realizowane przez nas działania, inwestycje i ciągły rozwój gminy są naprawdę zauważalne – mówi wójt gminy Grzegorz Kozioł.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to coroczne podsumowanie pracy samorządów i władz, które obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Dane wykorzystywane do rankingu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz informacji podanych przez władze lokalne w specjalnej ankiecie. Jak podaje Ranking Samorządów w ocenie brane są pod uwagę cztery obszary: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna – w tym wpływ działalności samorządu na jakość życia mieszkańców, trwałość środowiskowa – przede wszystkim ochrona środowiska i dostosowanie do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, poziom współpracy między samorządami.

Gmina Tarnów uzyskała aż 63,74 punkty na 100 możliwych.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 348 razy
Odsłon artykułów:
17546048

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…