poniedziałek, 22 styczeń 2024 19:41

Gala promująca monografię strażackich orkiestr dętych w powiecie tarnowskim

Napisał

W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbyła się uroczysta gala, prezentująca monografię poświęconą strażackim orkiestrom dętym powiatu tarnowskiego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, gala, która miała miejsce w minioną sobotę, zgromadziła znaczące osobistości, w tym wicemarszałka Józefa Gawrona i wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha. Wydarzenie to było okazją do promocji wyjątkowej monografii, dokumentującej historię i wkład strażackich orkiestr dętych w kulturę powiatu tarnowskiego. Publikacja, przygotowana przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, zawiera zarówno bogaty opis historyczny, jak i archiwalne zdjęcia orkiestr.

Uroczystość uświetniła Strażacka Orkiestra z Siemiechowa, prezentując muzyczne tradycje lokalnych społeczności. Wicemarszałek Gawron wyraził wdzięczność za zaproszenie i możliwość zapoznania się z tą inspirującą publikacją.

Monografia zawiera historie ośmiu strażackich orkiestr dętych działających w powiecie tarnowskim, w tym tych założonych w Ciężkowicach, Woli Rzędzińskiej, Szerzynach (założona przez Stanisława Króla w 1973 roku), Siemiechowie, Żurowej (założona przez Bronisława Porębę w 1977 roku), Radłowie, Filipowicach i Rzepienniku Strzyżewskim (założona przez Stanisława Ziębę w 2010 roku), odzwierciedlając ich znaczący wkład w rozwój kultury muzycznej regionu.

 

Czytany 167 razy
Odsłon artykułów:
17518029

Odwiedza nas 521 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…