sobota, 11 maj 2024 11:41

"Dzień Strażaka" w Tarnowie – Uroczyste obchody i wyróżnienia dla strażaków

Napisał

10 maja 2024 r. na tarnowskim rynku odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”, które zgromadziły strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, w Tarnowie świętowano „Dzień Strażaka”, rozpoczynając od wspólnej Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej pw. NMP. Uroczystości na tarnowskim rynku przyciągnęły liczne grono strażaków, zarówno czynnych, jak i na emeryturze, a także przedstawicieli władz i różnych instytucji.

Podczas uroczystego apelu, który poprowadził Komendant Miejski PSP, podkreślono trud i poświęcenie strażaków oraz podziękowano za ich ciężką pracę. Wydarzenie było również okazją do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Wyróżniono strażaków różnymi odznaczeniami, w tym Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Odznaką Świętego Floriana za Zasługi Dla Społeczności Lokalnej, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, a także Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Osoby odznaczone podaje serwis Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Obchody zakończyły się okolicznościowym poczęstunkiem, gdzie strażacy mieli okazję do wymiany doświadczeń i świętowania swojego dnia w koleżeńskiej atmosferze.

Czytany 198 razy
Odsłon artykułów:
17465053

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…