środa, 15 maj 2024 19:26

Finał wojewódzki XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Tarnowie

Napisał

W sobotę 11 maja 2024 roku na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie odbył się finał wojewódzki XXVI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży przepisów ruchu drogowego i wiedzy motoryzacyjnej oraz przygotowanie do uczestnictwa w sportach motorowych.

Przebieg Turnieju

Zawodników i gości powitali Sławomir Turek, Zastępca Dyrektora MORD w Tarnowie, oraz Tadeusz Kwiatkowski, Wiceprezydent Tarnowa. Podkreślono znaczenie edukacji i promowania bezpiecznych zachowań na drodze.

W turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny – zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejskich z Małopolski. Konkurencje obejmowały testy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, przygotowanie pojazdu do jazdy, jazdę sprawnościową motorowerem oraz samochodem z "talerzem Stewarta".

Wyniki Turnieju

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, natomiast II miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie z powiatu tarnowskiego. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Adrian Mielec z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach.

Wręczenie nagród i zakończenie

Zwycięzcy otrzymali nagrody, puchary oraz dyplomy ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Nagrody wręczali Sławomir Turek, Leszek Nurek, podinsp. Jarosław Bator oraz Grzegorz Kubicki. Na zakończenie Leszek Nurek pogratulował zwycięzcom i życzył powodzenia na finale centralnym, który odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu.

Czytany 214 razy
Odsłon artykułów:
17520304

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…