sobota, 11 listopad 2023 05:23

Turystyczne Skarby Małopolski: Od Sułoszowej po Ryglice

Napisał

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie informuje o tegorocznych laureatach i wyróżnionych miejscach w Konkursie Turystyczne Skarby Małopolski, z Sułoszową i Ryglicami na czele.

W ramach tegorocznej edycji konkursu "Turystyczne Skarby Małopolski", Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie wyróżnił kilka miejscowości i atrakcji turystycznych regionu. Sułoszowa, znana z malowniczych krajobrazów i zabytków takich jak Zamek w Pieskowej Skale, została laureatem w kategorii "Miejsce z klimatem". Z kolei Ryglice, idealne na piesze i rowerowe eskapady oraz smakowanie lokalnego wina i kuchni, także zyskały uznanie.

Wśród szlaków turystycznych najwyższe oceny otrzymały trasy rowerowe Babia Góra Trails, oferujące atrakcje dla amatorów jazdy na dwóch kółkach, oraz pieszy szlak przez Małe Pieniny.

Konkurs docenił również wydarzenia kulturalne, takie jak Babiogórska Jesień, która zapewnia uczestnikom bogatą ofertę kulturalną i gastronomiczną, oraz Małopolska Tour i Ogólnopolski Spływ Kajakowy Doliną Rzeki Dłubni „Dłubnia wciąga".

Czytany 394 razy
Odsłon artykułów:
17391334

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…