piątek, 09 kwiecień 2021 10:17

Wilki w okolicy Łękawki i Zawady

Napisał

Działacze Kół Łowieckich działających na terenie gminy Tarnów potwierdzają, że wilki były ostatnio widziane w rejonie Łękawki i Zawady w gminie Tarnów.

Trzeba uważać szczególnie na psy, bardziej niż kiedykolwiek ich pilnować. To one są najłatwiejszym pożywieniem dla wilka – mówi Marek Litwiński z Koła Łowieckiego „Podgórskie”. Wilk się boi człowieka, nie podejdzie do niego, lecz przed zwierzętami domowymi i gospodarskimi nie będzie miał żadnych oporów – dodaje. 

Leśnicy i myśliwi proszą, aby zwłaszcza teraz, w okresie godowym dzikich zwierząt, wstrzymać się także z dalszymi spacerami po lasach. Dla bezpieczeństwa, żeby ich nie prowokować i płoszyć – dodaje Marek Litwiński. A co robić, jak się zobaczy dzikie zwierzę? Fachowcy radzą, by przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Nie dokarmiać, nie zabierać, nie panikować! Warto też zawiadomić Straż Gminną lub skontaktować się z którymś z działających na terenie gminy Tarnów Kół Łowieckich.

Wszelkich informacji w sprawach związanych z dzikimi zwierzętami udziela Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie pod nr telefonu: (14) 621 52 98, a także Koła Łowieckie. 

Dodajmy, że wilk pojawił się w Łękach dolnych przy granicy z Machową oraz w Zalasowej. 

Czytaj także: Potrącony wilk w Łękach Dolnych, Wilki w Zalasowej

Czytany 1235 razy
Odsłon artykułów:
17585411

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…