piątek, 10 maj 2024 23:31

Rozszerzenie systemu ulg przewozowych w gminie Tarnów

Napisał

Gmina Tarnów poszerza system ulg przewozowych. Od września bezpłatne przejazdy autobusowe obejmą uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.

W gminie Tarnów, dzięki inicjatywie wójta Grzegorza Kozioła i rozmowom z Krystianem Zielińskim z małopolskiego Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu, wprowadzane są nowe ulgi przewozowe dla uczniów i studentów. Od 1 września tego roku uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji autobusowej na terenie gminy.

Do tej pory darmowe przejazdy przysługiwały uczniom szkół podstawowych, a także seniorom, honorowym dawcom krwi, opiekunom osób niepełnosprawnych i funkcjonariuszom publicznym. Rozszerzenie systemu o kolejne grupy użytkowników to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej i ukłon w stronę młodzieży.

Grzegorz Kozioł podkreśla, że wprowadzenie nowego systemu ulg przewozowych nie przyniesie dodatkowych kosztów dla samorządu, a analizy techniczne przedsięwzięcia są obecnie prowadzone w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie.

Czytany 206 razy
Odsłon artykułów:
17464913

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…