poniedziałek, 29 kwiecień 2024 17:22

Kolejny etap kanalizacji sanitarnej w Łękawce zakończony

Napisał

Łękawka, miejscowość w gminie Tarnów, może cieszyć się zakończeniem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej. Inwestycja została oddana do użytku, co podnosi jakość życia mieszkańców.

Mieszkańcy Łękawki świętują zakończenie kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej. Inwestycja, realizowana w trudnym terenie ze względu na górzyste ukształtowanie, jest już po odbiorze technicznym. Wójt Grzegorz Kozioł podkreśla, że projekt znacząco poprawi jakość życia mieszkańców, szczególnie w kontekście dalszej rozbudowy miejscowości.

Sołtys Konrad Pyzdek wyraża zadowolenie z postępów, dodając, że pozostałe trzy etapy kanalizacji obejmą zarówno istniejące przysiółki, jak i nowe osiedla. Zastępca wójta, Sławomir Wojtasik, informuje, że dalsze etapy inwestycji będą realizowane jeszcze w tym roku.

Zakończony odcinek ma długość około kilometra i średnicę 200 mm, co umożliwia podłączenie około 20 domostw. Inwestycja obejmuje również przepompownię do tłoczenia ścieków z przyszłych budynków. Wartość zadania to ponad 800 tys. zł.

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w gminie Tarnów, obejmująca Łękawkę i Porębę Radlną, jest częścią tegorocznego budżetu samorządu, z przeznaczeniem 2,5 mln zł na ten cel. Dofinansowanie z funduszy zewnętrznych wynosi ponad 2,3 mln zł.

Czytany 117 razy
Odsłon artykułów:
17521559

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…