Kandydaci do Sejmu i Senatu z regionu tarnowskiego 2023

Prezentujemy kandydatów do Sejmu i Senatu z naszych okręgów wyborczych na podstawie publikacji Państwowej Komisji Wyborczej.

Kandydaci do Sejmu - okręg nr 15 i kandydaci do Senatu - okręg 35 obejmujący m.in. powiat tarnowski i Tarnów:

Kandydaci do Sejmu - okręg nr 15

Okręg wyborczy numer 15 w wyborach do Sejmu ma zasięg obejmujący część województwa małopolskiego. W jego skład wchodzą obszary powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski oraz wielicki. Dodatkowo, do okręgu tego należy miasto na prawach powiatu, jakim jest Tarnów. W tym okręgu wyborczym do zdobycia jest dziewięć mandatów.

Oto lista kandydatów:

1. KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

  1. Piotr Stanisław BAKUN - rolnik - Warszawa - członek partii politycznej: Bezpartyjni
  2. Sebastian Józef MOLO - specjalista do spraw marketingu - Borusowa - nie należy do partii politycznej
  3. Justyna Joanna MADEJ - technik ogrodnik - Siedliszowice - nie należy do partii politycznej
  4. Anna CABAJ - pracownik socjalny - Siedliszowice - nie należy do partii politycznej
  5. Ernest Czesław KISIELEWSKI - technik mechanik - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  6. Magdalena Barbara KOŁTON - pracownik działu kadr - Świebodzin - nie należy do partii politycznej
  7. Tomasz Dominik ŁOPATKA - przedstawiciel handlowy - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  8. Bożena Anna SZCZECIAK - księgowy - Wrocław - nie należy do partii politycznej
  9. Jan Janusz PIETRASZEK - mechanik maszyn i urządzeń - Wola Rogowska - nie należy do partii politycznej
  10. Paulina Wiktoria GOŁEMBICKA - pedagog - Wrocław - członek partii politycznej: Bezpartyjni Samorządowcy-Łączy nas Polska
  11. Piotr Jan STACH - dyrektor handlowy - Golemki - nie należy do partii politycznej
  12. Magdalena JUZYSZYN - specjalista do spraw logistyki - Trzebnica - nie należy do partii politycznej
  13. Dariusz Andrzej KOŁTON - inżynier teleinformatyk - Pogórska Wola - nie należy do partii politycznej
  14. Julia Apolonia MATUNIN - specjalista ds. sprzedaży - Wrocław - nie należy do partii politycznej
  15. Ryszard PIĄTEK - hodowca bydła - Przybysławice - nie należy do partii politycznej
  16. Dorota ORLIŃSKA - paleontolog - Elbląg - nie należy do partii politycznej
  17. Katarzyna CIEŚLIK - organizator imprez rozrywkowych - Wrocław - nie należy do partii politycznej
  18. Andrzej Stefan SZTORC - politolog - Wola Rzędzińska - nie należy do partii politycznej

2. KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

  1. Władysław Marcin KOSINIAK-KAMYSZ - lekarz - Kraków - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. Piotr Tadeusz GÓRNIKIEWICZ - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. Stanisław Marcin BUKOWIEC - przedsiębiorca - Bochnia - nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. Lech Jerzy PANKIEWICZ - lekarz weterynarii - Wieliczka - nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona Hołowni
  5. Wojciech KOZAK - inżynier mechanik środków transportu - Zabawa - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  6. Małgorzata Anna KLIMA - przedsiębiorca - Niepołomice - nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona Hołowni
  7. Tadeusz KWIATKOWSKI - samorządowiec - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  8. Paulina Anna ZIĘBA - nauczyciel - Bochnia - członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  9. Alina Maria BARBACHEN - położna - Tarnowiec - nie należy do partii politycznej
  10. Grzegorz Maciej SOPALA - przedsiębiorca - Szklana - członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  11. Bogusław KAMIŃSKI - ekonomista - Połom Mały - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  12. Jolanta Małgorzata NOSEK - polonistka - Tarnów - członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  13. Jan Andrzej PĄJĄK - prawnik - Ispina - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  14. Grzegorz BRACH - nauczyciel - Dębno - nie należy do partii politycznej
  15. Teresa Anna MOLONG - przedsiębiorca - Łętkowice - Kolonia - nie należy do partii politycznej
  16. Agnieszka Anna ŁANECKA - ekonomista - Proszowice - nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona Hołowni
  17. Anna Teresa SKALAK - nauczyciel - Żabno - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  18. Mirosław Adam CHODUR - przedsiębiorca - Stary Wiśnicz - członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni

3. KW NOWA LEWICA

  1. Jacek Andrzej JABŁOŃSKI - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  2. Dorota KOCOŃ - pielęgniarka - Biskupice Radłowskie - nie należy do partii politycznej
  3. Jan SKIBA - inżynier górnik - górnictwo podziemne - Brzesko - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  4. Ewa SKOWROŃSKA - krawiec - Bochnia - nie należy do partii politycznej
  5. Magdalena TEREFENKO - student - Barwice - nie należy do partii politycznej
  6. Zdzisław Jan DZIOB - inżynier górnik - górnictwo podziemne - Wieliczka - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  7. Jerzy Bogdan FIJAŁKOWSKI - inżynier inżynierii środowiska - instalacje sanitarne - Brzesko - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  8. Małgorzata Anna KRUPA - położna - Pogórska Wola - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  9. Agnieszka Anna SIENICKA - nauczyciel przedmiotu w szkole podstawowej - Niepołomice - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  10. Ryszard Stanisław KAŁAT - radca prawny - Koszyce - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  11. Renata Lucyna NIZIOŁEK - nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne - Wieliczka - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  12. Mateusz Ryszard BURZAWA - pracownik działu logistyki - Kraków - członek partii politycznej: Lewica Razem
  13. Barbara Maria KUSIAK‑KOBYLARZ - księgowa - Tarnów - członek partii politycznej: Lewica Razem
  14. Konrad KRUPA - programista aplikacji - Szewna - członek partii politycznej: Lewica Razem
  15. Marta Dorota DUDA - pielęgniarka - Tarnów - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  16. Adam Marcin TUROWICZ - programista aplikacji - Kraków - członek partii politycznej: Lewica Razem
  17. Jadwiga Katarzyna URBANIK - maszynista maszyn offsetowych - Łęg Tarnowski - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  18. Kamil Marek MITERA - student - Tarnów - członek partii politycznej: Nowa Lewica

4. KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. Anna Maria PIECZARKA - parlamentarzysta - Koszyce Wielkie - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. Józefa SZCZUREK-ŻELAZKO - menager ochrony zdrowia - Nowy Sącz - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  3. Urszula Beata RUSECKA - parlamentarzysta - Wieliczka - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  4. Wiesław KRAJEWSKI - parlamentarzysta - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  5. Piotr Paweł SAK - adwokat - Tarnów - członek partii politycznej: Suwerenna Polska
  6. Józef Wojciech GAWRON - inżynier mechanik - Górka Stogniowska - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  7. Piotr Marek DZIURDZIA - nauczyciel akademicki - Bochnia - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  8. Tomasz Konrad TOMALA - wyższy urzędnik państwowy - Wola Batorska - nie należy do partii politycznej
  9. Ryszard PAGACZ - wicewojewoda małopolski - Tarnów - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  10. Norbert Jakub KACZMARCZYK - rolnik - Czajęczyce - członek partii politycznej: Suwerenna Polska
  11. Angelika Magdalena ŚWITALSKA - pedagog - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  12. Monika Agnieszka PABJAN - pracownik administracji biurowej - Biesiadki - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  13. Lesław Piotr WIECZOREK - starosta - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  14. Wojciech SKRUCH - prawnik - Tuchów - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  15. Mariusz Artur ZAJĄC - menedżer - Bochnia - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  16. Anna GÓRSKA - pracownik socjalny - Nowodworze - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  17. Ewa Dorota SOJAT - nauczyciel - Zgłobice - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  18. Mateusz Jakub JANICZEK - prawnik - Tuchów - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

5. KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. Karol Krzysztof PĘCZEK - ekonomista - Kraków - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  2. Patryk Michał MIERZWA - przedsiębiorca - Wola Dębińska - członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  3. Marta Paulina MRZYGŁÓD - menadżer ochrony zdrowia - Bochnia - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  4. Artur Andrzej GONDEK - specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa - Bochnia - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  5. Przemysław Artur MARTYKA - przedsiębiorca - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  6. Przemysław Marcin STAROŃ - handlowiec - Koźmice Wielkie - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  7. Kacper Marcin GŁÓD - programista aplikacji - Bochnia - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  8. Artur Antoni IRZYKOWSKI - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  9. Maria Barbara LECHOWICZ - kierownik recepcji - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  10. Mirosław Sławomir KARCZMARCZYK - politolog - Świebodzin - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  11. Elżbieta Zofia WEIGEL‑MILLERET - nauczyciel - Bochnia - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  12. Łukasz Adam USARZ - programista - Zalasowa - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  13. Wiktoria Patrycja BORUCKA - specjalista ds. pozyskiwania funduszy - Biadoliny Radłowskie - nie należy do partii politycznej
  14. Maciej Zbigniew SOSIN - inżynier programista - Lednica Górna - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  15. Beata Anna JEDYNAK‑WÓJCIK - pracownik administracyjny - Zabierzów Bocheński - nie należy do partii politycznej
  16. Iwona BOGACZYK - rolnik - Strzeszyn - nie należy do partii politycznej
  17. Agata Magdalena SMOŁA - stomatolog - Nowy Wiśnicz - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  18. Krzysztof Grzegorz GAGATEK - agent ubezpieczeniowy - Czchów - członek partii politycznej: Ruch Narodowy

6. KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  1. Urszula Danuta AUGUSTYN - dziennikarz - Tarnów - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. Roman Stefan CIEPIELA - przedstawiciel władzy samorządowej - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  3. Elżbieta Jadwiga ACHINGIER - przedsiębiorca - Raciborsko - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. Robert Marian WARDZAŁA - menadżer - Tarnów - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  5. Magdalena Joanna ŁACNA - psycholog - Rzezawa - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  6. Łukasz Seweryn PASIERB - kierownik projektu - Brzesko - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  7. Agnieszka WŁUDYKA-ŚLIWA - przedsiębiorca - Ciężkowice - nie należy do partii politycznej
  8. Tomasz Cezary PIETRAS - księgowy - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  9. Sebastian STEPEK - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Nowoczesna
  10. Jacek Andrzej TOMASIK - teolog - Proszowice - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  11. Ewa Barbara JASIAK - pielęgniarka - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  12. Jan Wiesław MUSIAŁ - prezes - Brzesko - nie należy do partii politycznej
  13. Agnieszka DANIELEWICZ - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  14. Jarosław Andrzej MARZEC - nauczyciel - Lipnica Dolna - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  15. Krzysztof Maciej KUBOŃ - koordynator projektów unijnych - Tarnów - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  16. Paweł Władysław DRABIK - przedsiębiorca - Niepołomice - członek partii politycznej: Ruch Społeczny Agrounia TAK
  17. Grzegorz Marek ZYGADŁO - specjalista kontroli jakości - Stare Żukowice - nie należy do partii politycznej
  18. Oliwia Anna JASTRZĄB - student - Szczucin - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

7. KW POLSKA JEST JEDNA

  1. Elżbieta Jolanta NALEŹNIK - psycholog - Żębocin - nie należy do partii politycznej
  2. Kamila Maria DĄBEK - prezes - Wieliczka - członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
  3. Ewa Danuta LATOCHA - architekt krajobrazu - Łętowice - nie należy do partii politycznej
  4. Grzegorz IWANIEC - informatyk - Pleśna - nie należy do partii politycznej
  5. Krystian Bogdan KAMCZYK - prawnik - Wielka Wieś - nie należy do partii politycznej
  6. Anna Beata GASTOŁ - położna dyplomowana - Tarnów - członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
  7. Barbara Maria KOŁODZIEJ - specjalista ds. teletransmisji - Koszyce Wielkie - nie należy do partii politycznej
  8. Renata Agnieszka KOCIK - terapeuta zajęciowy - Lubinka - nie należy do partii politycznej
  9. Żaneta Maria SUTKOWSKA - technik ochrony osób mienia - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  10. Robert Jacek PIORUNOWICZ - rolnik - Posiłów - nie należy do partii politycznej
  11. Adam TRYBA - przedsiębiorca - Koszyce Małe - nie należy do partii politycznej
  12. Janusz Tadeusz WIŚNIEWSKI - przedsiębiorca - Wola Przemykowska - nie należy do partii politycznej
  13. Teresa Halina UCHAT - kolejarz - Gromnik - nie należy do partii politycznej
  14. Stanisław PASIERB - budowlaniec - Mokrzyska - nie należy do partii politycznej
  15. Marcin Tomasz KLICH - inżynier budownictwa - Zbylitowska Góra - nie należy do partii politycznej

Kandydaci do Senatu - okręg 35

Okręg wyborczy numer 35 w wyborach do Senatu obejmuje obszary powiatów: dąbrowski i tarnowski. W jego skład wchodzi także miasto na prawach powiatu, jakim jest Tarnów.

Oto kandydaci:

KW POLSKA JEST JEDNA

Dariusz Zbigniew KLICH - Bioinżynier z Zbylitowska Góra, nie należy do partii politycznej.

KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Mirosław Sergiusz POŚWIATOWSKI - Drukarz z Tarnowa, członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej.

KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

Stanisław Andrzej SORYS - Nauczyciel akademicki specjalizujący się w naukach społecznych z Pleśnej, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe.

KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Józef SZTORC - Technik elektryk z Wola Rzędzińska, nie należy do partii politycznej.

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Kazimierz Adam WIATR - Nauczyciel akademicki specjalizujący się w naukach technicznych z Krakowa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz także: 

Kandydaci do Sejmu - okręg nr 23 i kandydaci do Senatu - okręg 55 obejmujący m.in. powiat dębicki

Wybory Parlamentarne 2023: Listy kandydatów

Referendum ogólnokrajowe

Odsłon artykułów:
17461440

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…