wtorek, 10 październik 2023 17:48

Referendum ogólnokrajowe 2023

Napisał

Tegoroczne wybory parlamentarne w Polsce mają szczególne znaczenie nie tylko ze względu na wybór nowego składu parlamentu, ale także dzięki odbywającemu się równocześnie referendum ogólnokrajowemu. Na jakie pytania będą odpowiadać Polacy?

15 października Polacy nie tylko oddadzą swój głos na ulubionych kandydatów do Sejmu i Senatu, ale również wyrażą swoje zdanie na kluczowe kwestie narodowe. Referendum ma na celu poznanie opinii obywateli na ważne dla Polski tematy. Oto pytania referendalne:

  1. Wyprzedaż majątku państwowego: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

  2. Wiek emerytalny: Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

  3. Granica z Białorusią: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

  4. Kwestia imigrantów: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Ważne jest, aby każdy obywatel zdawał sobie sprawę, że referendum jest wiążące tylko wtedy, gdy udział w nim weźmie ponad połowa osób uprawnionych do głosowania. Wynik głosowania będzie pozytywny, jeśli większość odpowie "tak" na dane pytanie, bądź negatywny, jeśli przeważy odpowiedź "nie".

Ważne jest również, aby Polacy podchodzili do tego głosowania z pełną świadomością i odpowiedzialnością, zdając sobie sprawę ze skutków swoich decyzji dla przyszłości kraju. Każda odpowiedź ma swoje konsekwencje dla gospodarki, stosunków międzynarodowych oraz społeczeństwa.

Czytaj także: Wybory Parlamentarne 2023: Listy kandydatów

Czytany 279 razy
Odsłon artykułów:
17465030

Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…