Otwarcie Punktu Obsługi Interesantów WIJHARS w Tarnowie

W odpowiedzi na potrzeby społeczne, Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zatwierdził otwarcie Punktu Obsługi Interesantów Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) w Tarnowie. Lokalizowany jest on w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. W otwarciu uczestniczyli m.in. główny inspektor jakości Przemysław Rzodkiewicz oraz wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Według informacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, ten terenowy punkt WIJHARS będzie dostępny dla przedsiębiorców oraz konsumentów, umożliwiając zgłaszanie spraw związanych z jakością handlową artykułów rolno-spożywczych. Dzięki temu mieszkańcy Tarnowa nie będą musieli udawać się do Krakowa w celu załatwienia takich spraw.

Wicewojewoda Ryszard Pagacz podkreślił, że otwarcie tego punktu to ważny krok w stronę zapewnienia lepszego dostępu do usług urzędowych oraz promocji jakości artykułów rolno-spożywczych.

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, działająca od 2003 roku, ma za zadanie chronić interesy konsumentów i wspierać producentów w branży rolno-spożywczej. W 2022 roku Inspektorat przeprowadził 3281 kontroli, z czego wyniknęło m.in. 1437 świadectw zgodności dla świeżych owoców i warzyw.

Odsłon artykułów:
17548934

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…