wtorek, 09 luty 2016 01:00

Kradzieże, handlarze, fetor... Akcje policyjne

Napisał

W ostatnich dniach policjanci tarnowscy odnaleźli złodzieja butli gazowych oraz handlarzy papierosów i spirytusu. W tarnowskim klubie wraz ze strażakami interweniowali ws, pojawienia się śmierdzącej substancji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali 30-latka, który dokonywał kradzieży 11- kilogramowych butli gazowych na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego.

Na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego od początku grudnia 2015 roku dochodziło do coraz to liczniejszych i bardziej zuchwałych włamań i kradzieży. Dokonywano zaboru 11- kilogramowych butli gazowych z gazem propan-butan wykorzystywanych do ogrzewania domów i mieszkań. Włamywacz bez problemu pokonywał zabezpieczenia w postaci kłódek. W ten właśnie sposób 30 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego dokonywał kradzieży, a następnie sprzedawał skradzione butle paserom. Podczas jednej z kradzieży został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Sprawcy udowodniono w sumie 7 tego typu włamań i kradzież ponad 70 butli gazowych. Straty powstałe to kwoty rzędu ponad 4500 złotych wobec osób prywatnych i 4000 złotych wobec producentów. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Nielegalny tytoń, alkohol

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili, że jeden z mieszkańców Tarnowa prowadzi nielegalną sprzedaż alkoholu oraz tytoniu. 57 letni mężczyzna prowadził handel na dużą skalę papierosami, tytoniem oraz alkoholem niewiadomego pochodzenia. Za przestępstwo to grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie zatrzymali 40 letniego mężczyznę, mieszkańca Tarnowa, który posiadał w swoich pomieszczeniach znaczne ilości tytoniu oraz wyrobów spirytusowych bez znaków skarbowych akcyzy m.in. 95 litrów prawdopodobnie spirytusu. Za czyn ten to grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nieudane ostatki

Tarnowscy policjanci oraz strażacy w weekend ostatkowy interweniowali między innymi w jednym z lokali na terenie miasta w którym bawiło się prawie 200 osób. Właściciel klubu nocnego w centrum miasta poinformował o rozlaniu w męskiej toalecie substancji o intensywnej woni. Fetor, który wydobywał się z pomieszczenia zmusił uczestników zabawy ostatkowej do natychmiastowego opuszczenia budynku. Przybyli na miejsce strażacy Państwowej Straży Pożarnej w pierwszej kolejności przewietrzali pomieszczenia, aby następnie mogli wkroczyć policjanci dochodzeniowi celem przeprowadzenia oględzin. Zabezpieczono próbki substancji, która została rozlana w toalecie celem zbadania jej składu chemicznego. Zabezpieczono monitoring. Obecnie trwają żmudne czynności przeglądania zapisu rejestratora oraz przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za narażenia życia i zdrowia grupy osób grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KMP Tarnów

Czytany 1918 razy
Odsłon artykułów:
17462050

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…