piątek, 19 kwiecień 2024 21:31

Ostrzeżenie przed oszustwami przy rezerwacji kwater na długi weekend majowy

Napisał

Planując wyjazd na długi weekend majowy, warto zachować czujność – oszuści mogą wykorzystać nasze poszukiwania idealnej kwatery.

Jak informuje policja, zbliżający się długi weekend majowy to czas, gdy wielu z nas planuje wyjazdy. Jednak poszukiwania noclegów mogą prowadzić do niebezpiecznych pułapek. Biuro Prewencji KGP przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater, które mogą pojawić się na portalach aukcyjnych czy w spreparowanych stronach internetowych. Oszuści często kuszą atrakcyjnymi cenami i lokalizacjami, podając fałszywe adresy.

Aby uniknąć oszustwa, warto sprawdzić obiekt w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich lub w urzędzie gminy. Porównanie cen i korzystanie z oficjalnych stron hoteli czy zweryfikowanych portali również może zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Ważne jest, aby nie działać pod presją czasu i zachować wszystkie dokumenty związane z transakcją.

Pamiętając o tych prostych zasadach, możemy cieszyć się bezpiecznym i udanym wypoczynkiem podczas nadchodzącego długiego weekendu.

Czytany 74 razy
Odsłon artykułów:
17464934

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…