poniedziałek, 12 styczeń 2015 01:00

Budżety gmin na nowy rok

Napisał

W poszczególnych gminach okolicy uchwalono budżety na rok 2015. Według planów, setki tysięcy złotych, oprócz oświaty, pomocyspołecznej i innych wydatków, zostanie przeznaczone m.in. na nowe inwestycje. Swoje plany odsłoniła gmina Skrzyszów oraz gmina Tarnów. Również BiP gminy Jodłowa prezentuje swój program na nowy rok.

Na działania inwestycyjne w gminie Tarnów zaplanowano wydatkowanie ponad 11,5 miliona złotych. Gminne drogi zyskają nowe asfaltowe nawierzchnie za blisko pół miliona złotych, natomiast około 150 tysięcy złotych zostało przeznaczone na budowę chodników przy drogach powiatowych.

Włodarz gminy Tarnów nie kryje zadowolenia z przyjętego budżetu. – Mimo że jesteśmy w okresie przejściowym pomiędzy jednym a drugim okresem programowania o środki unijne, utrzymaliśmy proinwestycyjny charakter budżetu, bo to oznacza stały rozwój naszej gminy. Jak łatwo zauważyć przygotowujemy dużą ilość projektów i będziemy gotowi, kiedy znów pojawią się możliwości pozyskania środków na ich realizację – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł.

Blisko siedemdziesięciomilionowy budżet w gminie Tarnów przyjęto bez głosu sprzeciwu, za jego przyjęciem głosowało szesnastu radnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

W budżecie gminy Skrzyszów przewiduje się wydanie 4 milionów złotych na remonty dróg, budowę nowych chodników i ścieżki rowerowej. W planach są także chodniki. Między innymi 150 tysięcy złotych ma być przeznaczone na ścieżkę rowerową w Szynwałdzie, na kolejny etap budowy sali gimnastycznej w Łękawicy. Będą też budowane dalej wodociągi i kanalizacja w Pogórskiej Woli, Szynwałdzie oraz Ładnej oraz przewidziano termomodernizację budynku wielofunkcyjnego w Skrzyszowie.

Czytaj także: Inwestycje powiatu tarnowskiego w okolicy

 

Czytany 1468 razy
Odsłon artykułów:
17546944

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…