środa, 03 kwiecień 2024 21:33

Gmina Tuchów wprowadza program "Opieka wytchnieniowa" z myślą o opiekunach i niepełnosprawnych

Napisał

Dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Solidarnościowego, gmina Tuchów zapewni wsparcie opiekunom osób z niepełnosprawnością, oferując im czas na regenerację.

Gmina Tuchów przystępuje do realizacji programu "Opieka wytchnieniowa" edycja 2024, którego celem jest odciążenie opiekunów osób z niepełnosprawnością. Program, prowadzony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie, otrzymał finansowanie w wysokości 226 048 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego, przy całkowitym koszcie wynoszącym 221 616 zł.

Głównym założeniem programu jest zapewnienie czasowego zastępstwa dla opiekunów, aby mogli oni znaleźć czas dla siebie, co jest niezwykle ważne dla ich dobrostanu psychicznego i fizycznego. Usługi wytchnieniowe, realizowane w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością, będą dostępne dla osób wymagających stałej opieki, w tym dzieci do 16. roku życia oraz dorosłych z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

W 2024 roku program ma objąć wsparciem 27 osób, w tym jedno dziecko i 26 dorosłych, co stanowi istotny krok w kierunku poprawy jakości życia nie tylko osób z niepełnosprawnością, ale i ich opiekunów. Udział w programie jest bezpłatny dla wszystkich jego uczestników.

Czytany 111 razy
Odsłon artykułów:
17367659

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…