poniedziałek, 08 kwiecień 2024 18:56

Tuchów inwestuje w infrastrukturę: Nowa kanalizacja i skatepark

Napisał

Gmina Tuchów inicjuje przebudowę infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej przy ul. Wróblewskiego, odpowiadając na potrzeby mieszkańców i planuje budowę nowego skateparku.

W Tuchowie rozpoczyna się inwestycja obejmująca przebudowę systemu kanalizacyjnego i wodociągowego na ulicy Wróblewskiego oraz planowaną budowę nowego skateparku, na odpowiedź długoletnich oczekiwań mieszkańców.

5 kwietnia 2024 roku, została podpisana umowa na realizację pierwszego etapu modernizacji kanalizacji deszczowej, wodociągowej i sanitarnej w rejonie ulicy Wróblewskiego w Tuchowie. Przedsięwzięcie to, mające na celu zniwelowanie problemów z podtopieniami terenu i poprawę jakości odprowadzania wód opadowych, zyskało uznanie wśród mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Inicjatywa zakłada m.in. budowę nowych rurociągów kanalizacji deszczowych, remont odcinka sieci wodociągowej, a także wykonanie przewiertów poziomych metodą mikrotunelingu. Firma za kwotę 1 476 000,00 zł wykona te prace.

Dodatkowo, w miejscu obecnego skateparku, po zakończeniu prac kanalizacyjnych, Gmina Tuchów zaplanowała budowę nowej przestrzeni dla młodych miłośników jazdy na deskorolce. Na realizację tego celu środki finansowe zostały już zabezpieczone, a postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

Czytany 120 razy
Odsłon artykułów:
17465014

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…