poniedziałek, 04 marzec 2024 18:02

Ruszyła nowa linia autobusowa A46 Ryglice – Tarnów

Napisał

Dzięki współpracy samorządu Gminy Ryglice z Zarządem Województwa Małopolskiego, mieszkańcy mogą korzystać z nowej linii Małopolskich Linii Dowozowych nr A46, ułatwiającej dojazd do Tarnowa.

Z inicjatywy lokalnych władz oraz dzięki wsparciu Zarządu Województwa Małopolskiego, uruchomiono zapowiadaną, nową linię autobusową A46, łączącą Ryglice z Tarnowem. Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn, wyraził swoje uznanie dla marszałka Witolda Kozłowskiego oraz całego zarządu województwa za ich wkład w realizację projektu. Szczególne podziękowania skierował także do Wojciecha Skrucha i Józefa Gawrona za ich osobiste zaangażowanie.

Nowa linia jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy, którzy dotąd mieli utrudniony dostęp do transportu publicznego. Dzięki A46, realizowanym przez Wewnętrzny Transport Gminy Ryglice od 1 stycznia, mieszkańcy mają teraz znacznie lepsze połączenie z Tarnowem. Już pierwszego dnia kursowania linii skorzystało z niej kilkadziesiąt osób, co jest powodem do zadowolenia zarówno dla mieszkańców, jak i samego burmistrza.

Czytaj także: Nowa linia autobusowa A46 w Małopolsce: Tarnów-Ryglice od 4 marca, Rozwój komunikacji autobusowej koło Tarnowa dzięki Funduszowi Autobusowemu

Czytany 295 razy
Odsłon artykułów:
17595356

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…