wtorek, 27 luty 2024 18:02

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wspiera samorządy z ziemi tarnowskiej

Napisał

Samorządy z pięciu powiatów oraz miasta Tarnowa otrzymają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację inwestycji drogowych o łącznej wartości prawie 66 mln zł. Działania te mają na celu poprawę jakości dróg gminnych i powiatowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Wojewoda małopolski, Krzysztof Jan Klęczar, podpisał umowy z przedstawicielami samorządów podczas spotkania w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Wartość przyznanych środków wynosi ponad 25,2 mln zł dla samorządów z ziemi tarnowskiej, z których największym beneficjentem jest miasto Tarnów.

Miasto Tarnów otrzyma ponad 10 mln zł na realizację dwóch zadań, w tym rozbudowę ulicy Tuchowskiej, która pełni funkcję ważnej arterii zarówno dla mieszkańców miasta, jak i osób podróżujących w kierunku Krynicy-Zdroju, Muszyny i granicy ze Słowacją.

Gmina Ryglice otrzyma wsparcie finansowe na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kowalowa oraz ulicy Piastowskiej w Ryglicach:

Gmina Szerzyny otrzyma środki na budowę drogi gminnej klasy D w Szerzynach oraz remont drogi gminnej nr 200649K Ołpiny-Borówka-Rudnik w Ołpinach.

Gmina Tuchów otrzyma wsparcie na przebudowę ul. Wołowej oraz ul. Konopnickiej w Tuchowie.

Ponadto, wsparcie finansowe otrzymają również inne jednostki samorządowe. Beneficjenci otrzymają ponad 40 mln zł na realizację różnorodnych inwestycji drogowych, takich jak remonty, przebudowy czy rozbudowy dróg gminnych i powiatowych.

Warto zaznaczyć, że każdy samorząd wnosi własny wkład do projektów, co potwierdza zaangażowanie lokalnych społeczności w rozwój infrastruktury drogowej. Inwestycje te nie tylko poprawią komfort podróżowania, lecz także przysłużą się lokalnym przedsiębiorcom oraz mieszkańcom regionu.

– W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok do małopolskich samorządów trafi ponad 300 mln zł, w tym dla zadań jednorocznych prawie 215 mln zł, a dla zadań wieloletnich ponad 85 mln zł. Łącznie zawrzemy 217 umów, z 20 samorządami powiatowymi (w tym miastem na prawach powiatu) na 50 zadań oraz 110 samorządami gminnymi (w tym jednym miastem na prawach powiatu) na 167 zadań. W ramach tych zadań do budowy, rozbudowy, przebudowy, remontu planowane są prawie 193 km dróg, w tym prawie 78 km dróg powiatowych oraz ponad 115 km dróg gminnych – podsumowuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

 

 

Czytany 93 razy
Odsłon artykułów:
17365506

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…