środa, 21 luty 2024 19:38

Sąd utrzymuje decyzję o areszcie dla starosty tarnowskiego

Napisał

Sąd Okręgowy w Krakowie odrzucił zażalenie na areszt tymczasowy Romana Łucarza, starosty tarnowskiego, który pozostanie w areszcie co najmniej do 26 lutego.

Roman Łucarz, zatrzymany 27 stycznia na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, stoi w obliczu zarzutów przekroczenia uprawnień oraz oszustwa, związanych z przekazaniem gminie Szerzyny nieruchomości przez pensjonariusza DPS. Obrońca starosty złożył zażalenie na stosowanie środka izolacyjnego, które zostało rozpatrzone i ostatecznie odrzucone przez Sąd Okręgowy.

Prokuratura przedłużyła śledztwo, mające zakończyć się pierwotnie końcem lutego, w celu dalszego gromadzenia materiału dowodowego. Oprócz Łucarza, zarzuty usłyszały także inne osoby zaangażowane w sprawę, w tym wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, oraz dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Anna G., a także notariusz Wojciech W., wszystkim zarzucając przekroczenie uprawnień i inne przestępstwa.

Sprawa dotyczy przekazania gminie Szerzyny nieruchomości, co budzi kontrowersje ze względu na możliwość nieprawidłowości w procesie decyzyjnym oraz zdolności darczyńcy do dysponowania własnym majątkiem. Decyzja o utrzymaniu aresztu dla starosty podkreśla powagę zarzutów i konieczność dalszego wyjaśniania okoliczności sprawy przez organy ścigania.

Czytaj także: Wicestarosta tarnowski wypowiada się ws. oskarżeń dotyczących starosty

Czytany 225 razy
Odsłon artykułów:
17382056

Odwiedza nas 704 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…