poniedziałek, 22 kwiecień 2024 16:58

Ćwiczenia powiatowego plutonu zaopatrzenia wodnego w Skrzyszowie

Napisał

W Skrzyszowie odbyły się ćwiczenia powiatowego plutonu zaopatrzenia wodnego OSP „Akwen Tarnów” mające na celu praktyczne sprawdzenie możliwości zaopatrzenia w wodę w warunkach rzeczywistych.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, 20 kwietnia 2024 roku, na zbiorniku retencyjnym w Skrzyszowie, odbyła się praktyczna realizacja ćwiczeń powiatowego plutonu zaopatrzenia wodnego OSP „Akwen Tarnów”. Celem ćwiczeń było zrealizowanie punktu czerpania wody na zachodnim brzegu zalewu oraz budowa 300-metrowej magistrali wodnej, która miała za zadanie zaopatrywać w wodę jednostki działające na wschodnim brzegu.

Kluczowymi aspektami ćwiczeń były koordynacja działań oraz organizacja łączności między jednostkami, co ma kluczowe znaczenie w sytuacjach kryzysowych. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP z Ciężkowic, Tuchowa, Niedomic, Łęgu Tarnowskiego, Skrzyszowa, Lisiej Góry oraz Kierownictwo Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnowie, co świadczy o ich złożoności i skali.

Ćwiczenia te stanowią istotny element przygotowań do realnych działań ratowniczych i są okazją do sprawdzenia gotowości oraz efektywności jednostek OSP w praktycznym zadaniu, jakim jest zaopatrzenie wodne na dużą skalę.

Czytany 98 razy
Odsłon artykułów:
17464978

Odwiedza nas 465 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…