piątek, 09 luty 2024 18:35

Wicestarosta tarnowski wypowiada się ws. oskarżeń dotyczących starosty

Napisał

Wicestarosta Jacek Hudyma wyraził sprzeciw wobec nieprawdziwych informacji krążących na temat starosty tarnowskiego, przebywającego w areszcie.

Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski, zdecydowanie zaprotestował przeciwko oskarżeniom sugerującym, że urzędnicy mieli się angażować w nielegalne przejmowanie majątków pacjentów Domu Pomocy Społecznej (DPS). Podkreślił, że zarzuty dotyczące długotrwałego procederu są bezpodstawne i odnoszą się do pojedynczej sytuacji między DPS a jedną z gmin powiatu tarnowskiego.

W odpowiedzi na rozpowszechniane w mediach i internecie oszczerstwa, wicestarosta stwierdził, że nie ma dowodów na szeroko zakrojony proceder majątkowy i zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko rozpowszechniającym fałszywe informacje. Dodał również, że zarówno Starostwo, jak i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nie mają uprawnień do zarządzania majątkiem pensjonariuszy DPS, a cała dokumentacja jest generowana przez jednostki pomocy społecznej.

Czytaj także: W obronie Starosty Tarnowskiego w związku z jego zatrzymaniem, Wójt gminy Szerzyny z zarzutami prokuratorskimi

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 172 razy
Odsłon artykułów:
17548925

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…