poniedziałek, 15 styczeń 2024 19:11

Akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Tarnów

Napisał

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie o przekroczenie uprawnień i niegospodarność w związku z remontami dróg.

Jak informują lokalne media, Prokuratura Rejonowa w Tarnowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi Koziołowi, wójtowi gminy Tarnów, zarzucając mu przekroczenie uprawnień i niegospodarność. Sprawa dotyczy remontów trzech dróg w Woli Rzędzińskiej, prowadzonych w latach 2017-2019, po kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Według śledztwa, gmina wykonywała prace na działkach bez tytułu prawnego, co spowodowało poniesienie nakładów na bezprawne inwestycje przekraczające 430 tysięcy złotych. W wyniku kontroli RIO w 2021 roku, gmina podjęła działania w celu uregulowania stanu prawnego działek, lecz w trzech przypadkach doszło do podrobienia podpisów właścicieli działek.

Wójt Grzegorz Kozioł nie przyznaje się do stawianych zarzutów, twierdząc, że działania były zgodne z prawem i w interesie mieszkańców. Oskarżony podkreślał, że drogi były publiczne i służyły mieszkańcom, a remonty były realizowane na prośby lokalnej społeczności. Mimo tych twierdzeń, prokurator Mieczysław Sienicki z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie podkreśla, że działania wójta były niezgodne z obowiązującym prawem, a to może skutkować karą do 3 lat więzienia.

Czytany 189 razy
Odsłon artykułów:
17371698

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…