poniedziałek, 15 styczeń 2024 16:56

Podsumowanie egzaminów 2023 w MORD Tarnów

Napisał

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie przedstawił wyniki egzaminów na prawo jazdy z 2023 roku, zauważając wzrost zdawalności.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego (MORD) w Tarnowie przeprowadził w 2023 roku prawie 23 tysiące egzaminów praktycznych i niemal 15 tysięcy teoretycznych na różne kategorie prawa jazdy. Wyniki pracy egzaminatorów były zbliżone do poprzedniego roku, z wyjątkiem wzrostu zdawalności.

Dla kategorii B odbyło się 16,5 tysiąca egzaminów praktycznych i 10,5 tysiąca teoretycznych, z ponad 41 procentową zdawalnością praktyki za pierwszym podejściem - wzrost o 5 procent. Zdawalność teoretyczna przekroczyła 63 procent. W kategorii B+E, zdawalność praktyczna wyniosła ponad 60 procent.

W kategoriach C i C+E (samochody ciężarowe z przyczepą) przeprowadzono ponad 3 tysiące egzaminów praktycznych i ponad tysiąc teoretycznych, z zdawalnością przekraczającą 60 procent. Z kolei kategoria D (autobusy) miała zdawalność zbliżającą się do 80 procent.

W kategoriach motocyklowych (A, A1, A2, AM) odbyło się 1851 egzaminów teoretycznych i 2265 praktycznych. Zdawalność w kategorii A przekroczyła 60 procent dla egzaminów praktycznych i 80 procent dla teoretycznych. W kategorii AM, zdawalność wyniosła 45 procent dla teoretycznych i 63,5 procent dla praktycznych egzaminów.

Dyrektor MORD w Tarnowie, Paweł Gurgul, zwraca uwagę na nadal występujące problemy z zadaniami na placu manewrowym, mimo dostępności placu do ćwiczeń pod okiem instruktorów. W ubiegłym roku, negatywne wyniki z egzaminu na placu manewrowym otrzymało ponad 20 procent zdających.

Podsumowując, MORD Tarnów odnotowuje stabilną liczbę egzaminowanych oraz wzrost zdawalności w niektórych kategoriach, co świadczy o efektywności przygotowania kandydatów na kierowców.

Czytany 257 razy
Odsłon artykułów:
17382023

Odwiedza nas 490 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…