środa, 03 kwiecień 2024 18:58

Nowe oblicze Oddziału Okulistyki w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie

Napisał

Otwarcie rozbudowanego i wyremontowanego Oddziału Okulistyki w tarnowskim szpitalu im. św. Łukasza zwiększa dostępność nowoczesnej opieki okulistycznej.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie zakończył inwestycję rozbudowy i remontu Oddziału Okulistyki, na co przeznaczono 5,8 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 3 mln zł pochodziło z Województwa Małopolskiego, reszta z budżetu szpitala. Zmodernizowany oddział, o powierzchni blisko 976 m2, oferuje pacjentom zaawansowane warunki medyczne i pobytowe, w tym salę operacyjną najwyższego standardu oraz dwuosobowe sale z łazienkami.

Inwestycja umożliwiła stworzenie przestrzeni dostosowanych do potrzeb pacjentów i personelu, w tym unikatową w regionie poradnię konsultacyjną dla wcześniaków i noworodków z ciemnią do badań siatkówki. Modernizacja zwiększyła możliwości przeprowadzania operacji, skracając czas oczekiwania, i podniosła standardy higieniczne.

Wicemarszałek Józef Gawron, reprezentujący samorząd wojewódzki, oraz dyrektor szpitala Anna Czech podkreślili znaczenie projektu dla poprawy dostępności do wysokiej jakości opieki okulistycznej, zarówno w przypadkach nagłych, jak i planowanych zabiegów, podnosząc jednocześnie standardy pracy personelu.

Czytany 262 razy
Odsłon artykułów:
17465014

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…