piątek, 08 marzec 2024 11:07

Szpital św. Łukasza w Tarnowie rozbudowuje Ośrodek Rehabilitacyjny

Napisał

Dzięki środkom unijnym i budżetowym, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie otworzył rozbudowany Ośrodek Rehabilitacyjny, zwiększając zakres i jakość usług rehabilitacyjnych.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie zakończył rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjnego, inwestując blisko 15 mln zł, w tym 10 mln zł z funduszy unijnych. Nowy ośrodek oferuje pacjentom nowoczesne pomieszczenia i specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji oddechowej, neurologicznej i ogólnoustrojowej. Prace obejmowały przebudowę i poszerzenie powierzchni zabiegowej oraz zakup nowoczesnego wyposażenia rehabilitacyjnego, co pozwala na stosowanie najnowszych technik leczenia.

Inwestycja umożliwiła stworzenie komfortowych warunków dla pacjentów i personelu, a także zwiększyła dostępność do zaawansowanych zabiegów rehabilitacyjnych. Wartość projektu, wspieranego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego, wyniosła łącznie około 15 mln zł, z czego samorząd województwa dołożył około 510 tys. zł, a szpital – około 4,4 mln zł własnych środków.

Marta Malec-Lech z zarządu województwa podkreśla, że inwestycja w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie zdecydowanie sprzyja procesowi powrotu pacjentów do sprawności, zapewniając im nowoczesny sprzęt i komfortowe warunki rehabilitacji.

Zmodernizowany ośrodek nie tylko podnosi standard leczenia mieszkańców Tarnowa i okolic, ale również ułatwia pracę personelu medycznego, przyczyniając się do szybszej rekonwalescencji pacjentów.

Czytany 104 razy
Odsłon artykułów:
17463387

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…