sobota, 13 styczeń 2024 13:20

"Pamiętnik Żołnierza" Józefa Tryby

Napisał

"Pamiętnik Żołnierza", autorstwa Józefa Tryby, to wyjątkowa publikacja wydana przez Stowarzyszenie Mój Szynwałd. Opisuje ona doświadczenia polskiego żołnierza w czasie II wojny światowej.

Pod koniec 2023 roku, Stowarzyszenie Mój Szynwałd opublikowało "Pamiętnik Żołnierza", autorstwa Józefa Tryby. Książka jest zapisem losów Józefa Tryby, szynwałdzianina, który w 1939 roku rozpoczął swoją służbę wojskową. W czasie wojny, Tryba przebywał w wielu krajach, w tym Rosji, Uzbekistanie, Iranie, Włoszech i Wielkiej Brytanii, gdzie doświadczał walki, głodu, chorób i trudności.

Po powrocie do Polski, Tryba spisał swoje wspomnienia, które stały się świadectwem trudnych doświadczeń polskiego żołnierza. Miał nadzieję, że jego relacje zostaną opublikowane, co udało się zrealizować po 76 latach.

Książka jest dostępna w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie, w cenie 10,00 zł. Projekt "Wydanie „Pamiętnika Żołnierza” autorstwa Józefa Tryby" uzyskał współfinansowanie od Gminy Skrzyszów.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 218 razy
Odsłon artykułów:
17605560

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…