środa, 17 kwiecień 2024 22:00

Rozpoczęcie kampanii sadzenia drzew w Małopolsce w ramach działań dla klimatu

Napisał

W ramach trzeciej edycji Małopolskich Dni dla Klimatu, gmina Lisia Góra zainaugurowała regionalną kampanię sadzenia drzew, mającą na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, w dniu 4 kwietnia w Lisiej Górze rozpoczęła się kolejna edycja Małopolskich Dni dla Klimatu, podczas której zasadzono 500 drzew. To wydarzenie jest częścią większych działań w powiecie tarnowskim i gminach, mających na celu poprawę ekosystemu i walkę z ociepleniem klimatu. W najbliższych tygodniach zaplanowano sadzenie ponad 2,5 tysiąca drzew w dziewięciu gminach, w tym w Skrzyszowie.

Szczególne wydarzenia odbędą się m.in. w Gromniku, Wietrzychowicach, Radłowie, Zbylitowskiej Górze, a kulminacyjnym punktem akcji będzie Dzień Ziemi, 22 kwietnia, na Rynku w Żabnie. Tam mieszkańcy powiatu tarnowskiego będą mogli otrzymać sadzonki do własnoręcznego posadzenia.

Projekt, wspierany przez regionalne i unijne fundusze, jest częścią LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA, którego celem jest implementacja Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego.

Czytany 123 razy
Odsłon artykułów:
17465037

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…