wtorek, 21 listopad 2023 16:44

Reakcja na interwencję mieszkańców Radlnej - Potok Radlanka oczyszczony

Napisał

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i skutecznej interwencji samorządu, odcinek potoku Radlanka w miejscowości Radlna, gmina Tarnów, został oczyszczony, przynosząc ulgę lokalnej społeczności.

Mieszkańcy Radlnej, po zwróceniu uwagi na problemy powodziowe spowodowane przez potok Radlanka, odetchnęli z ulgą, gdyż po ich interwencji przeprowadzono niezbędne prace konserwacyjne. Sołtys miejscowości, Janusz Tadel, wyraził wdzięczność za zakończenie pierwszego etapu prac, które przyczyniły się do zabezpieczenia przed powodzią.

Zgłoszenie samorządu do Wód Polskich - Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Zarząd Zlewni w Nowym Sączu zaowocowało wykonaniem prac przy potoku Radlanka w Radlnej i Porębie Radlnej. Działania te były niezbędne, aby zapobiec spiętrzeniu wód i podtapianiu posesji, szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu.

Mieszkańcy pamiętający powódź z 1997 roku wyrażają nadzieję na kontynuację prac i dalsze działania w celu poprawy bezpieczeństwa. Zastępca wójta, Sławomir Wojtasik, podkreśla znaczenie skutecznej komunikacji z Wodami Polskimi w podobnych sprawach.

Zebrania wiejskie w Radlnej dowodzą, że mieszkańcy mają realny wpływ na decyzje dotyczące ich bezpośredniego otoczenia. Regulacja potoku Radlanka to jeden z przykładów skutecznego oddziaływania lokalnej społeczności na poprawę warunków życia w ich regionie.

Czytany 183 razy
Odsłon artykułów:
17546040

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…