piątek, 17 listopad 2023 12:59

OSP Burzyn otrzymuje nowy samochód ratownictwa technicznego

Napisał

Ochotnicza Straż Pożarna w Burzynie wzbogaciła się o nowy lekki samochód ratownictwa technicznego, znacząco podnoszącego gotowość ratowniczą jednostki.

Jak informuje Urząd Miejski w Tuchowie, 15 listopada stał się wyjątkowym dniem dla OSP Burzyn, oznaczającym przekazanie nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 na placu obok Domu Kultury w Burzynie. Samochód został poświęcony, a kluczyki i dokumenty przekazane prezesowi Markowi Nalepce oraz naczelnikowi Krzysztofowi Gackowi. W trakcie uroczystości wręczono również statuetki podziękowania dla osób i instytucji zaangażowanych w pozyskanie pojazdu.

Wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości, w tym wicemarszałka Wojciecha Skrucha oraz przedstawicieli lokalnych władz i służb ratunkowych. Zakup samochodu zrealizowano w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – samochody ratownicze”, wspierającego jednostki OSP w województwie małopolskim. Inwestycja ta znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców regionu, poprawiając wyposażenie i gotowość ratowniczą OSP Burzyn.

Czytany 200 razy
Odsłon artykułów:
17457040

Odwiedza nas 294 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…