wtorek, 14 listopad 2023 19:04

Nowy sprzęt dla OSP w Gminie Ryglice

Napisał

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalasowej, Woli Lubeckiej, Joninach, Kowalowej oraz Ryglicach otrzymały znaczące wsparcie w postaci nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz lekkiego wozu bojowego, dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym.

11 listopada 2023 roku stał się ważnym dniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Ryglice, ze względu na znaczące wsparcie, które otrzymały. OSP w Zalasowej, Woli Lubeckiej, Joninach i Kowalowej otrzymały specjalistyczne ubrania do działań ratowniczo-gaśniczych, hełmy oraz rękawice. Projekt ten został współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości oraz Województwa Małopolskiego, na co przeznaczono łącznie 35 000 zł.

W szczególności, OSP w Ryglicach została wyposażona w nowy lekki wóz bojowy, którego wartość wynosi 442 000 zł. To znaczne wzmocnienie potencjału operacyjnego straży i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w przypadku pożarów i innych sytuacji kryzysowych.

Dzięki tym inwestycjom, jednostki OSP w wymienionych gminach mogą teraz działać jeszcze skuteczniej, dbając o bezpieczeństwo i porządek w swoich lokalnych społecznościach.

Czytany 375 razy
Odsłon artykułów:
17474038

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…