piątek, 15 marzec 2024 09:23

Kandydaci na wójtów, burmistrzów w okolicy gotowi do wyborów samorządowych 2024

Napisał

7 kwietnia 2024 roku mieszkańcy wybiorą wójtów, burmistrzów i radnych w ramach wyborów samorządowych, z zakończeniem zgłoszeń kandydatów 14 marca.

W nadchodzących wyborach samorządowych, mieszkańcy okolicy mają do wyboru niżej wymienionych kandydatów na stanowiska wójtów i burmistrzów. Według danych z serwisu Państwowej Komisji Wyborczej, wśród zgłoszonych znajdują się:

  • Marcin Wojciech Kiwior z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem w Przyszłość, kandydujący na Wójta Gminy Skrzyszów.
  • Grzegorz Marian Kozioł i Bartosz Przemysław Łaśko, obaj z gminy Tarnów, reprezentujący odpowiednio KWW Porozumienie Samorządowe Gminy Tarnów i KWW Nasza Gmina Tarnów.
  • Magdalena Marszałek z Tuchowa, kandydatka na Burmistrza Tuchowa z KWW Magdaleny Marszałek.
  • Paweł Piotr Augustyn i Władysław Olszówka z Ryglic, kandydaci na Burmistrza Ryglic z KWW Mieszkańców Gminy Ryglice i KWW Przyjazna Gmina.
  • Grzegorz Gotfryd z Szerzyn, kandydujący na Wójta Gminy Szerzyny z KWW Praworządna i Sprawiedliwa Gmina Szerzyny.
  • Ewa Marianna Gołębiowska, Albina Bożena Marek, i Tadeusz Marian Pieczonka z Pilzna, kandydaci na Burmistrza Pilzna z różnych komitetów.
  • Jan Józef Janiga i Robert Dariusz Mucha z Jodłowej, kandydujący na Wójta Gminy Jodłowa.

W kilku gminach okolicy zgłosiło tylko po jednym kandydacie. Teoretycznie możliwa jest taka zmiana sytuacji, bo jeśli w pierwszym terminie, czyli do 14 marca, nie został zgłoszony żaden kandydat albo zostanie zgłoszony tylko jeden kandydat, gminna komisja wyborcza niezwłocznie wezwie, przez rozplakatowanie obwieszczeń, do dokonania dodatkowych zgłoszeń. W takim przypadku termin zgłaszania kandydatów ulega przedłużeniu o 5 dni, licząc od dnia rozplakatowania obwieszczeń. W praktyce jest to zadanie bardzo trudne.

Wybory odbędą się 7 kwietnia, a mieszkańcy mają możliwość wybrania swoich przedstawicieli, co podkreśla znaczenie aktywnego uczestnictwa w procesie wyborczym. Druga tura, jeśli będzie potrzebna, zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Czytany 664 razy
Odsłon artykułów:
17521234

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…