sobota, 30 wrzesień 2023 12:25

Sukces XIV Gminnego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Zgłobicach

Napisał

Zakończył się XIV Gminny Festiwal Kultury Dziecięcej w Zgłobicach, gdzie młodzi artyści z różnych miejscowości zaprezentowali swoje talenty. W festiwalu wzięło udział 200 wykonawców z 11 grup, a organizatorami były Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach oraz Centrum Kultury i Bibliotek.

W Szkole Podstawowej w Zgłobicach odbył się XIV Gminny Festiwal Kultury Dziecięcej. W wydarzeniu uczestniczyło 200 młodych wykonawców z 11 grup z miejscowości takich jak Jodłówka-Wałki, Biała, Wola Rzędzińska, Zawada, Zbylitowska Góra, Koszyce Wielkie, Poręba Radlna, Łękawka i Tarnowiec. Wójt Grzegorz Kozioł wyraził swoje zadowolenie z tradycji zgłobickich przeglądów i licznej obecności uczestników oraz ich opiekunów. Jury oceniało prezentacje dzieci w jedenastu kategoriach, a każda z placówek została nagrodzona w różnych kategoriach, takich jak Największe zaangażowanie wykonawców czy Najlepsza inscenizacja sceniczna.

Oprócz przeglądu artystycznego, festiwal oferował dodatkowe atrakcje, takie jak malowanie buziek, czesanie warkoczy i loteria „Frytkowa”, w której zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym hulajnogę i zestawy zabawek. Wydarzenie uświetniła także wystawa „lepiejów” oraz konkurs na przebranie za poetkę Wisławę Szymborską.

Nauczyciele, opiekunowie i dzieci otrzymali drobne upominki, a goście mieli okazję skosztować wyrobów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Dyrektor szkoły, Barbara Międzybrodzka-Parcianko, zaprosiła wszystkich na jubileuszową, piętnastą edycję festiwalu za rok.

Czytany 241 razy
Odsłon artykułów:
17463370

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…