sobota, 23 wrzesień 2023 09:55

30 lat służby dla pacjentów: Jubileusz Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie

Napisał

W Tarnowie odbyły się uroczystości z okazji 30-lecia działalności Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. Placówka, będąca największym ośrodkiem lecznictwa zamkniętego we wschodniej Małopolsce, świętowała trzy dekady nieprzerwanej służby dla pacjentów.

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Szpital im. św. Łukasza rozpoczął działalność 15 listopada 1993 r. i od tego czasu nieustannie się rozwija. "Szpital to nie tylko budynek, ale przede wszystkim pracownicy, którzy każdego dnia poświęcają się dla chorych" - podkreślił I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Podczas uroczystej gali w Centrum Sztuki Mościce, wicewojewoda wręczył odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta RP. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy szpitala, którzy zostali odznaczeni za wybitne zasługi w medycynie, działalności społecznej oraz za długoletnią służbę.

Szpital św. Łukasza w Tarnowie otrzymał również wsparcie finansowe na modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego. Dofinansowanie w wysokości prawie 14,8 mln zł pochodzi z Funduszu Medycznego i zostanie przeznaczone na doposażenie SOR oraz pracowni diagnostyki w nowoczesny sprzęt medyczny.

Czytany 490 razy
Odsłon artykułów:
17457037

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…